„Jausmų ABC „Kimochis“

02019 metais Elektrėnų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ pagal Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą buvo įgyvendintas sveikatinimo projektas „Jausmų ABC „Kimochis“. Šią programą  vykdė – „Drugelių“, ,,Kačiukų“ ir „ Meškučių“ grupių pedagogės.

„Jausmų ABC „Kimochis“ – tai paprasta ir efektyvi ugdymo programa, kurios smagios, įtraukiančios, inovatyvios veiklos padėjo vaikams ugdyti penkias socialines ir emocines kompetencijas: savęs pažinimą, savęs valdymą, socialinį pažinimą, santykių kūrimo įgūdžius bei atsakingą sprendimų priėmimą.

Žaislai „ Kimochis“ padėjo kalbėtis apie jausmus. Dalydamiesi jausmais, vaikai ugdė pasitikėjimą, geranoriškumą, savimonę, dėkingumą, savikontrolę, gebėjimą greitai atgauti jėgas, nusiraminti, mokėsi didžiuotis savimi ir kitais.

„Jausmų ABC „ Kimochis“ yra tikrai puikus būdas mokyti vaikus apie jų jausmus: mokyti vaikus juos įvardinti, paaiškinti tai, ką jaučia. „Kimochis“ padeda aptarti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir tai, kas įvyko namuose, gatvėje, parduotuvėje, žiūrėtame filmuke ir pan.

Džiaugiamės laimėję ir įgyvendinę šį projektą.

1

 

 

 

 

 

Pedagogės Jolanta Liepis ir Olga Chvorostova