,, Sveikatiados iššūkis – saldintą gėrimą keičiu į vandenį! “

DSC_07552020 m. kovo 2-ą dieną ,,Nykštukų ‘‘ grupėje vyko veikla ,,Saldintą gėrimą keičiu į vandenį “. Žiūrėdami  skaidres interaktyvioje lentoje vaikai susipažino su vandens apytakos ratu, su vandens būviu ( vandens skystu pavidalu ir kietu pavidalu – ledu). Su vaikais skanavome vandenį – įvairų jo skonį. Vaikai rinkosi, kuris skonis jiems skaniausias ( su žaliąją citrina, su citrina ir mėta, su mandarinu, su apelsinu, su agurku, su cukrumi ar su  druska).

Tikslas: suteikti vaikams žinių apie vandens svarbą.
Uždaviniai:

  • Supažindinti vaikus su vandens savybėmis.
  • Atlikti eksperimentus su vandeniu.
  • Papasakoti  vaikams apie vandens naudą organizmui, atrandant vandens naujų skonių (panaudojant vaisius ir daržoves).

Su vaikais atlikome keturis eksperimentus:

  1. Vaikštantis vanduo – vaikai stebėjo kaip iš stiklinių vanduo servetėlių pagalba pasiskirstė į penkias stiklines, kaip keliavo spalvos.
  2. Debesėliai – mirkydami mėlyną kempinėlę ,,debesėlius“ į vandenį, vaikai jas spaudė ir džiaugėsi ,, lietučiu “.
  3. Spalvotos ledo žuvytės. Vaikai stebėjo, kurioje lėkštėje greičiau tirpsta ledo žuvytės užpylus jas karštu ir šaltu vandeniu.
  4. Paslaptingas jūros dugnas. Vaikai sužinojo, koks svarbus vanduo žuvytėms, jūros augalams ir visiems gyviems organizmams. Be vandens nebūtų gyvybės planetoje.

Vaikai atliko kolektyvinį darbelį ,,Vanduo patinka mums“. Smagiai pasidžiaugėme ,,vandens lašeliais“ – balionų lietumi. Atėjusius tėvelius vaikai vaišino vandeniu su vaisiais, daržovėmis ir mėta.

DSC_0739 DSC_0745 DSC_0806 DSC_0817