,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“

Kovo 19-23 dienomis Elektrėnų lopšelyje-darželyje ,,Pasaka“ vyko ,,Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2018“ renginiai.

Devintus metus iš eilės nacionaliniu lygmeniu vykdomos veiksmo savaitės tikslas – atkreipti vaikų dėmesį į patyčias ir suteikti jiems žinių apie šį reiškinį: kas yra patyčios, kaip elgtis pastebėjus patyčias, kaip elgtis pačiam patiriant patyčias, kaip jaučiasi vaikas, iš kurio tyčiojamasi ir t. t.

Veiksmo savaitė prasidėjo nuo Vaikų linijos ,,Kampanija be patyčių“ rekomenduojamo filmo ,,Gerumo stebuklas“ peržiūros, kurią koordinavo psichologo asistentė. Šioje veikloje dalyvavo vyresnieji: 2, 6, 9, 10, 11 ir 12 grupių vaikai. Žiūrėti filmo ištraukas į aktų salę vaikai sugužėjo tris kartus skirtingomis dienomis. Kiekvieno susitikimo metu buvo pakartojama koks konkretus elgesys yra tyčiojimasis iš kito žmogaus, o kaip elgtis yra tinkama. Įvairiose filmo situacijose vaikai atpažindavo kaip jaučiasi pagrindiniai veikėjai, ar pavaizduotas elgesys buvo tinkamas bei kaip reikėtų elgtis, jei taip nutiktų jiems patiems ar jų draugams. Po šių susitikimų daugelis vaikų buvo kupini įspūdžių: kilo įvairios mintys ir emocijos, kurias kai kurie išsakė bendro susitikimo metu, kiti – grupėse su auklėtojomis po užsiėmimo.

Mažesniųjų vaikų grupės: 1, 3, 4, 5, 7 ir 8 į veiksmo savaitę įsitraukė klausydami psichologo asistentės sekamos pasakos apie ,,Šakotą kreivulį“, iš kurio kiti juokėsi, nes jis atrodė kitaip ir dėl to niekas su juo nenorėjo žaisti. Vaikai ne tik klausė, bet ir patys vaizdavo pasakos veikėjus, atsakinėjo į klausimus. O kai kurie jau ir patys gebėjo įvardinti koks elgesys yra patyčios, o kaip elgtis su draugais yra tinkama.

Galiausiai šias veiklas apjungė grupių auklėtojos, kasdien vaikams sekdamos pasakas patyčių tema.

DSC_0579 DSC_0582 DSC_0590 DSC_0612 DSC_0593